Nem állítjuk, hogy az előbb felsorolt tényezők nem hatnak Rád, bár a horoszkópot érdemes kell fenntartással kezelni (lásd: önmagát beteljesítő jóslat). De van valami, amihez képest a melegfront és a napfolt-tevékenység csak kispályás kisegítők.
Te. Pontosabban a szándékaid. Semmi sem képes olyan hatékonyan blokkolni a boldogulásodat, mint a saját akaratod. Most persze jogos a felhördülés: miért akarnék magamnak rosszat? Miért akarnám, hogy ne boldoguljak? Nem vagyok önmagam ellensége!
Nos, ezt nem is gondoltuk. Van azonban valami, amit érdemes egy kicsit alaposabban szemügyre venni, és ami esetleg kicsit más megvilágításba helyezi az előbbi kijelentést. Ha ezt megérted, és alkalmazod is, azzal akár nagyságrendekkel könnyítheted meg az életedet.
Létezik olyan, hogy az ember akar is valamit meg nem is? Bizony létezik. Sokkal gyakrabban fordul elő ilyesmi, mint hinnéd. Valójában a nehézségek jelentős része mögött ez az ellentmondás húzódik meg. Mi az eredmény? Stressz, belső vívódás, kínlódás, boldogtalanság.
Nézzünk erre példákat! Béla értékesítőként dolgozik, és ha egészen őszinte akar lenni magához, akkor utálja a munkáját. Szíve szerint egész nap a számítógép előtt szöszölne valamivel, ehelyett azonban hetente több száz kilométert autózik, és ügyfélről ügyfélre vándorol.
Szeretné, hogy sikeres legyen? Igen, mert neki kell eltartania a családot, és szeretne minél jobb körülményeket biztosítani számukra. De miért akarná azt, hogy ne legyen sikeres? Azért, mert szerinte az értékesítés szar meló, és ezt be kell bizonyítania. Márpedig – és most tegyél el minden éles tárgyat a kezed ügyéből – az igazunk fontosabb, mint a jólétünk és a boldogságunk.
Persze ez nem mindenkinél, és nem minden esetben érvényesül, de hidd el, sokkal többször van így, mint gondolnád. Gondolj csak bele: miért annyira nehéz bocsánatot kérni? Mert ezzel elismerjük, hogy nem volt igazunk.
Gizike nem szeret főzni. Azért nem szeret főzni, mert időpocsékolásnak tartja, hogy félnapokat a konyhában töltsön. Persze szeretne a családja kedvében járni, de belül ott az az érzés, mennyi fontosabb dolgot csinálhatna ahelyett, hogy a nokedliszaggatóval küzd. Szeretne jól főzni? Igen. Nem akar jól főzni? Sajna megint csak igen a válasz. Az eredmény? Kínlódás a köbön.
Dezső ügyvezető. Valójában szakemberből lett azzá, egyéni vállalkozóként kezdte, de mivel annyira jó lakatos volt, hamarosan jóval több megrendelést kapott, mint amennyivel egyedül elboldogult. Először felvett egy embert, aztán még egyet, és még egyet. Mire észbe kapott, már céget vezetett, és a munkájának köze nem volt az eredeti szakmájához.
Szeretné, hogy jól menjen a cége? Persze, hogy szeretné! A baj csak az, hogy utál emberekkel kínlódni, utál számon kérni, az adminisztrációtól pedig kelések lepik el az egész testét. Mi az eredmény? Zűrzavar, stressz, nyomor, sanyarú.
Hozhatnánk még példákat, de talán ennyiből is látszik, mire gondolunk. Azt lehet mondani, hogy az életed akkor válik simává, amikor egyértelműen akarsz vagy nem akarsz valamit. A gondok a belső konfliktussal kezdődnek: akarom is meg nem is. Valójában a körülmények igen kevéssé képesek megnehezíteni a boldogulásodat, amíg a szándékod egyértelmű.
Rövid időre, órákra, esetleg napokra bárkivel előfordulhat, hogy zűrzavarba kerül azt illetően, mit is akar valójában. De a kínlódás hosszabb ideje tart, akkor érdemes egy leülni egy csendes zugban, és elbeszélget saját magaddal. Az indító kérdés egyszerű: merre tartasz? A válasz sem bonyolult, legfeljebb csak nehéz.
Ha tetszett a cikk, segísd azzal a munkánkat, hogy tovább küldö barátaidnak! Azt is szívesen vesszük, ha megírod a véleményedet.